Mamičky s deťmi


V našej ponuke nájdete aj kurzy pre najmenšie detičky a ich maminky. Tieto kurzy sa otvárajú sezónne (jar,leto, jeseň, zima) niekoľko krát do roka a trvajú 10 lekcií+ 1 náhradná hodina.

Kurzy pre najmenších tvoria 3 skupiny:                                  

Baby dance (adaptácia)

Adaptačný pohybový kurz pre detičky od 2 do 3 rokov. Tento kurz sa skladá z 10 lekcií + 1 náhradnej hodiny na konci kurzu. Formou riekaniek, piesní a hier si zlepšujú koordináciu, učia sa jednoduché tančeky a základné pohybovo-športové prvky (preskok, lezenie, balans a podobne). Rodičia do hodín nezasahujú a po prvých 4 hodinách sa presúvajú zo sály do šatne a deti ďalej pokračujú len s lektorom.

Kurz sa otvára pri minimálnom počte 6 detí. Maximálny počet detí na kurz je 11 detí.


"Tento kurz je výborná postupná príprava na nástup do škôlky. Deti sa počas kurzu učia spolupracovať so svojimi rovesníkmi a lektorom. Po určitom počte lekcií sa rodičia "odpájajú" a deti zostávajú na lekcií iba s lektorom. Rodičia počas lekcií čakajú v šatni. Malí absolventi Kurzu baby dance sa krásne začlenili do škôlok a mnohí z nich s nami pokračujú v ďalších kurzoch pre staršie deti."

Tanec v šatke/ nosičič

Kurz je zameraný na maminky, ktoré radi tancujú ale chcú zostať v spojení so svojím dieťatkom. Maminky počas kurzu tancujú s deťmi v nosiči alebo šatke. (Vhodné pre detičky max do 10 kg.) V kurze sa strieda ballet, latino a folklór.

Kurz sa otvára pri minimálnom počte 7 mamičiek. Maximálny počet je 12 mamičiek s deťmi.

Baby fit - cvičenie mamičiek s deťmi

Kurz zameraný na cvičenie s deťmi od 3 mesiacov do 2 rokov. Bábätká sa rozvíjajú najmä pohybom a správnym cvičením môžeme pozitívne ovplyvniť ich celkový vývin. Cvičenie prospieva nielen zdraviu, ale aj k psychickej pohode a zlepšeniu kontaktu medzi rodičom a dieťaťom.

Spolu s rodičom hľadáme spôsoby, ako deti podnietiť k tvorivej práci so svojím telom, pomôckami a hračkami. Vždy dodržiavame zásadu vývinu. Nie je pre nás významné, ako rýchlo vývin pokračuje, ale to, aby jednotlivé fázy prebehli a neboli preskakované. Vždy podporujeme dieťa k dosiahnutiu toho, k čomu samo smeruje. Cvičíme s deťmi na veľkých aj malých fitloptách, na podložkách, na rukách. Dbáme na správnu východziu polohu a na presnosť prevedenia. Zaraďujeme rôzne masážne techniky a stimulačné aktivity vhodné pre malé deti. To všetko za doprovodu detských pesničiek a riekaniek.

U detičiek od 1 roka využívame prirodzenú detskú potrebu pohybu. Správne cvičenie u detí zaistí zdravý vývin všetkých svalových skupín a kĺbov. Dieťa sa bude postupne cítiť v súlade so svojím telom, bude istejšie stáť na nohách a reagovať na podnety z okolia. Čím sú deti staršie, zaraďujeme viac detailov a širšie spektrum pohybov. Cvičíme s deťmi na fitloptách, ale aj bez nich s rôznymi pomôckam.

Kurz sa otvára pri minimálnom počte 6 detí. Maximálny počet je 10 detí s rodičmi.