Je tanec pre každého?

20.08.2021

Je tanec pre každého? ÁNO JE :)

Ahojte. Moje meno je Dominika Paveleková a som učiteľkou tanca.

Už dlhšie sa pasujem s otázkou , či je tanec naozaj pre každého ?

Hovorí sa 100 ľudí 100 chutí. Ja som toho názoru, že tancovať môže naozaj každý a nie len ten čo má talent. Jeden z mojich majstrov, Dušan Nebyla vždy hovorieval : "Talent je len 30 %, ostatné si musíš vydrieť." Bol to múdry a talentovaný človek a mal pravdu. Mnoho krát som vo svojej praxi videla , ako dieťa bez talentu predbehlo talentované dieťa v tanečných zručnostiach. Ako je to možné? Dieťa malo odhodlanie, disciplínu a chuť trénovať a zlepšovať sa.

Aby som to objasnila , prečo si myslím , že tancovať môže každý...Ja vnímam tanec na 3 úrovniach .

RELAX- tanec je úžasný prostriedok na relax. podporuje psycho- hygienu, uvoľňuje nadbytočnú energiu, dobíja nás dobrou náladou a podporuje našu imunitu aby išla ako hodinky. V tejto forme by mal byť tanec dostupní všetkým, ktorí majú o to záujem. Osobne si myslím, že 1x do týždňa je to skvelý relax pre každého a počúvam na to skvelé ohlasy.

VAŠEŇ - Tu nájdeme ľudí , ktorým tanec učaroval na toľko, že sa stal ich obľúbeným koníčkom a chcú sa mu venovať a zlepšovať sa v ňom. Poväčšine sú to deti vo veku 5 až 17 rokov, ktoré milujú tanec a chcú sa v ňom zdokonaľovať. Venujú sa mu 2-3 krát týždenne a tešia sa z každého tréningu. Tanec je pre nich relax aj vášeň. Krásnou odmenou za ich drinu a odhodlanie je vystúpenie, kedy krásne oblečení predvedú čo sa naučili a diváci im tlieskajú.

ŽIVOTNÝ ŠTÝL - potom sme to my, tanečníci telom aj dušou , ktorých tanec sprevádza na každom kroku a venujeme sa mu neustále. Trénujeme niekoľko hodín denne učíme sa , zlepšujeme sa a odovzdávame naše nadšenie aj ďalej ako lektori. Tanec je pre nás relax, vášeň , životný štýl a je to naša cesta aj cieľ. Je to to, čo nás napĺňa. Každý deň dať zo seba to najlepšie na svojich tréningoch, na javisku či na hodinách tanca pre verejnosť . Tancujeme srdcom.

Každý z nás sa určite našiel v niektorej úrovni tanca , či už ako relax, vášeň či životný štýl . Z tohto dôvodu nerobíme v našom "talentové skúšky". U nás je dôležitá chuť tancovať!